gedit - en to ug translation catalogue (742 entries)

en:   Ln %d, Col %d
ug:   %d قۇر، %d ئىستون

en: "%s" not found
ug: «%s» تېپىلمىدى

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
ug: %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: %s
    '%s --help' ئىجرا قىلىپ بۇيرۇق قۇرىنىڭ تولۇق تاللانما تىزىمىنى كۆرۈڭ.

en: %s is a directory.
ug: %s بۇ بىر مۇندەرىجە

en: %s is not a regular file.
ug: %s ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس

en: %s is not a valid location.
ug: %s توغرا ئادرېس ئەمەس

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: %s توغرا ئورۇن ئەمەس، توغرىلىقىنى تەكشۈرۈپ بېقىپ قايتا سىناڭ.

en: %s: invalid encoding.
ug: %s: ئىناۋەتسىز كودلاش.

en: (Empty)
ug: (بوش)

en: (correct spelling)
ug: (توغرا ئىملا)

en: (no suggested words)
ug: (تەكلىپ سۆز يوق)

en: - Edit text files
ug: تېكىست ھۆججەتلىرىنى تەھرىرلەش

en: / on %s
ug: / %s دىكى

en: 01/11/2009 17:52:00
ug: 2009/01/11 17:52:00

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ug: Pango خەت نۇسخىسى ئاتى. مەسىلەن  "Sans 12" ياكى "Monospace Bold 14" دېگەندەك.

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ug: ئىختىيارىي خەت نۇسخىسى تەھرىرلەش رايونىدىلا ئىشلەيدۇ. شۇنداقلا بۇ «كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى» ئېتىك (off) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ug: ئوخشاش ئىسىملىك ھۆججەت بار.باشقا ئىسىم ئىشلىتىڭ.

en: A_dd Scheme
ug: لايىھە قوشۇش(_D)

en: A_vailable encodings:
ug: ئىشلىتىلىشچان كودلاش(_V):

en: About gedit
ug: gedit ھەققىدە

en: About this application
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە

en: Activate '%s'
ug: ‹%s› نى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate next document
ug: كېيىنكى پۈتۈكنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate previous document
ug: ئالدىنقى پۈتۈكنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activation
ug: ئاكتىپلاش

en: Active plugins
ug: ئاكتىپ قىستۇرما

en: Add Scheme
ug: لايىھە قوشۇش

en: Add Snippet
ug: پۇرۇچ قوشۇش

en: Add Tool
ug: قورال قوشۇش

en: Add a new snippet...
ug: يېڭى پۇرۇچ قوشۇش...

en: Add a new tool
ug: قورال قوشىدۇ

en: Add new empty file
ug: يېڭى قۇرۇق ھۆججەت قوشىدۇ

en: Add new empty folder
ug: يېڭى قۇرۇق مۇندەرىجە قوشىدۇ

en: Add or Remove...
ug: قوش ياكى يۆتكە...

en: Add w_ord
ug: سۆز قوش(_O)

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: All Languages
ug: بارلىق تىللار

en: All Text Files
ug: بارلىق تېكىست ھۆججەت

en: All _Lower Case
ug: ھەممىنى كىچىك ياز(_L)

en: All _Upper Case
ug: ھەممىنى چوڭ ياز(_U)

en: All documents
ug: بارلىق پۈتۈك

en: All documents except untitled ones
ug: ماۋزۇسىز پۈتۈكتىن باشقا بارلىق پۈتۈكلەر

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: All languages
ug: بارلىق تىللار

en: All supported archives
ug: بارلىق ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئارخىپلار

en: An error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred while creating a new directory
ug: يېڭى مۇندەرىجە قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred while creating a new file
ug: يېڭى ھۆججەت قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred while deleting a file or directory
ug: ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە ئۆچۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while loading a directory
ug: مۇندەرىجە يۈكلىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچتا مۇندەرىجە ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while renaming a file or directory
ug: ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىگە قايتا ئىسىم قويغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: An error occurred while setting a root directory
ug: غول مۇندەرىجە بەلگىلىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى تەھلىل قىل،ھەم پۈتۈكتىكى سۆز سانى،قۇر سانى،ھەرپ سانى ۋە بوشلۇق ئەمەس ھەرپ سانىنى دوكلات قىل.

en: Append to current document
ug: ھازىرقى پۈتۈككە قوشۇش

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ug: «%s» نى راستلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ug: تاللانغان ھۆججەتنى مەڭگۈ ئۆچۈرەمسىز؟

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Automatic indent
ug: ئاپتوماتىك تارتىلىش

en: Automatically Detected
ug: ئاپتوماتىك تەكشۈر

en: Automatically Detected Encodings
ug: ئاپتوماتىك تەكشۈرگەن كودلاش ئۇسۇللىرى

en: Automatically spell-check the current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ ئىملاسىنى ئاپتوماتىك تەكشۈر

en: Autosave
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش

en: Autosave Interval
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش ئارىلىقى

en: Available formats
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان فورماتلار

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Body Font for Printing
ug: باسقاندا ھۆججەت گەۋدىسىگە ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Bracket match found on line: %d
ug: %d قۇردىن تىرناقلار جۈپى تېپىلمىدى

en: Bracket match is out of range
ug: تىرناقلار جۈپى دائىرىدىن چىقىپ كەتتى

en: Bracket match not found
ug: تىرناقلار جۈپى تېپىلمىدى

en: Build
ug: قۇرۇش

en: Bytes
ug: بايت

en: Bzip2 compressed archive
ug: Bzip2 دا پرېسلانغان ئارخىپ

en: C_hange Case
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىشىنى ئۆزگەرت(_H)

en: C_haracter Encoding:
ug: ھەرپ كودى(_H):

en: C_ommand color:
ug: بۇيرۇق رەڭگى(_C):

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ug: ھۆججەتنى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىگىلى بولمىدى، تامامەن ئۆچۈرەمسىز؟

en: Capitalize the first letter of each selected word
ug: تاللانغان سۆزنىڭ بىرىنچى ھەرپىنى چوڭ يازىدۇ

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: Ch_aracter Encoding:
ug: ھەرپ كودى(_A):

en: Cha_nge
ug: ئالماشتۇر(_N)

en: Change A_ll
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_L)

en: Change Case
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىش ئۆزگەرتىش

en: Change _to:
ug: غا ئالماشتۇر(_T):

en: Change selected text to lower case
ug: تاللانغان تېكىستنى كىچىك يېزىلىشىغا ئۆزگەرتىدۇ

en: Change selected text to upper case
ug: تاللانغان تېكىستنى چوڭ يېزىلىشىغا ئۆزگەرتىدۇ

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
ug[0]: %d سائەت بۇرۇن ھۆججەتكە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
ug[0]: %ld مىنۇت بۇرۇن ھۆججەتكە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
ug[0]: %ld سېكۇنت بۇرۇن ھۆججەتكە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ug[0]: بىر سائەت %d مىنۇت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ug: ئەڭ ئاخىرقى سائەتتە ھۆججەتكە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ug[0]: بىر مىنۇت %ld سېكۇنت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ug: ئالدىنقى مىنۇت ھۆججەتكە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ

en: Changes the case of selected text.
ug: تاللانغان ھۆججەتنىڭ چوڭ كىچىك يېزىلىشنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
ug[0]: ھۆججەت %d كە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
ug: پۈتۈك «%s» كە قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: Character Encodings
ug: ھەرپ بەلگە كودلىنىشى

en: Character encodings
ug: كودلاش ئۇسۇللىرى

en: Characters (no spaces)
ug: ھەرپ سانى(بوشلۇقنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ)

en: Characters (with spaces)
ug: ھەرپ سانى(بوشلۇقنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ)

en: Check Spelling
ug: ئىملا تەكشۈر

en: Check _Word
ug: سۆزنى تەكشۈر(_W)

en: Check for latest version of gedit
ug: gedit نىڭ ئەڭ يېڭى نەشرىنى تەكشۈرىدۇ

en: Check spelling
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: Check the current document for incorrect spelling
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ ئىملا خاتالىقىنى تەكشۈرىدۇ

en: Check update
ug: يېڭىلاشنى تەكشۈر

en: Checks the spelling of the current document.
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ ئىملاسىنى تەكشۈر.

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Clear highlighting of search matches
ug: ئىزدىگەندە تېپىلىپ يورۇتۇلغان تېكىستلەرنى نورمال ھالەتكە كەلتۈرىدۇ.

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ug: بۇ كۇنۇپكىنى باسقاندىن كېيىن تەھرىرلىگۈچ ئىشلەتكەن خەت نۇسخىسىنى تاللىغىلى بولىدۇ.

en: Close _without Saving
ug: ساقلىماي تاقا(_W)

en: Close all open files
ug: بارلىق ئوچۇق ھۆججەتنى تاقايدۇ

en: Close document
ug: پۈتۈكنى ياپىدۇ

en: Close print preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزەتنى ياپ

en: Close the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ياپ

en: Color Scheme
ug: رەڭ لايىھىسى

en: Color Scheme Files
ug: رەڭ لايىھە ھۆججىتى

en: Command Color Text
ug: بۇيرۇقنىڭ رەڭگى

en: Completed spell checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش تاماملاندى

en: Configure date/time plugin
ug: چېسلا/ۋاقىت قىستۇرمىسىنى تەڭشەش

en: Configure the application
ug: پروگرامما سەپلەش

en: Connection timed out. Please try again.
ug: باغلىنىش مۆھلىتى ئېشىپ كەتتى،قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: Could not create a backup file while saving %s
ug: %s نى ساقلىغاندا زاپاس نۇسخا قۇرالمىدى.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ug: %s نى ساقلىغاندا ۋاقىتلىق زاپاس نۇسخا قۇرالمىدى.

en: Could not execute command: %s
ug: ئىجرا قىلغىلى بولمىدى:%s

en: Could not find the file %s.
ug: ھۆججەتنى تاپالمىدى %s.

en: Could not mount volume: %s
ug: دىسكىنى ئېگەرلىيەلمىدى: %s

en: Could not open media: %s
ug: ۋاسىتىنى ئاچالمىدى:%s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
ug: كودلاش ئۇسۇلى %2$s نى ئىشلىتىپ ھۆججەت %1$s نى ئاچقىلى بولمىدى.

en: Could not open the file %s.
ug: ھۆججەت %s نى ئاچقىلى بولمىدى.

en: Could not remove color scheme "%s".
ug: رەڭ لايىھىسى «%s» نى ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not revert the file %s.
ug: %s نى ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
ug: كودلاش ئۇسۇلى %2$s نى ئىشلىتىپ ھۆججەت %1$s نى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Could not save the file %s.
ug: ھۆججەتنى ساقلىيالمىدى %s.

en: Create Backup Copies
ug: كۆپەيتىلمىسىنى ھاسىل قىلىش

en: Create a _backup copy of files before saving
ug: ساقلاشتىن بۇرۇن زاپاس ھۆججەت قۇر(_B)

en: Create a new document
ug: يېڭى پۈتۈك قۇر

en: Create a new document in an existing instance of gedit
ug: Gedit نىڭ بار بولغان ئۈلگىسىدىن يېڭى پۈتۈك قۇر

en: Create a new tab group
ug: يېڭى بەتكۈچ گۇرۇپپىسى ياسايدۇ

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
ug: Gedit نىڭ بار بولغان ئۈلگىسىدىن top-level كۆزنەك قۇر

en: Create new document
ug: يېڭى پۈتۈك قۇر

en: Create new snippet
ug: يېڭى پۇرۇچ قۇرۇش

en: Current Locale (%s)
ug: ھازىرقى Locale (%s)

en: Current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈك

en: Current line
ug: نۆۋەتتىكى قۇر

en: Current page (Alt+P)
ug: نۆۋەتتىكى بەت (Alt+P)

en: Current selection
ug: نۆۋەتتىكى تاللانغان مەزمۇن

en: Current selection (default to document)
ug: تاللانغان رايون

en: Current word
ug: نۆۋەتتىكى سۆز

en: Custom Format
ug: ئىختىيارى فورمات

en: Cut the selection
ug: تاللىغاننى كەس

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋيان

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: D_on't Edit
ug: تەھرىرلىمەڭ

en: D_on't Save
ug: ساقلىما(_O)

en: Delete selected file or folder
ug: تاللانغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى ئۆچۈرىدۇ

en: Delete selected snippet
ug: تاللانغان پۇرۇچنى ئۆچۈرۈش

en: Delete the selected text
ug: تاللانغان تېكىستنى ئۆچۈرىدۇ

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى:g_mkdir_with_parents() مەغلۇپ بولدى:%s

en: Disable syntax highlighting
ug: گرامماتىكا يورۇتۇشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Display Line Numbers
ug: قۇر سانىنى كۆرسىتىش

en: Display Right Margin
ug: ئوڭ تەرەپ بوشلۇقنى كۆرسىتىش

en: Display in bottom pane
ug: ئاستىدىكى تاختىدا كۆرسەت

en: Display list of possible values for the encoding option
ug: كودلاش تاللانمىسىنىڭ ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەتلىرىنى كۆرسىتىش

en: Display right _margin at column:
ug: ئوڭ تەرەپ بوشلۇقنى كۆرسىتىلگەن ئىستوندا كۆرسەت(_M):

en: Do not _split words over two lines
ug: بىر سۆزنى ئىككى قۇرغا ئايرىما(_S)

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
ug: ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز ياكى ھۆججەتنى قايتا يۈكلەمسىز؟

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ug: تاللانغان <b>سىستېما</b>snippets نىمۇ بىرگە ساقلامسىز؟

en: Do you want to reload the file?
ug: ھۆججەتنى قايتا يۈكلەمسىز

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ug: بۇنى ھازىر ساقلاۋاتقان ھۆججەتكە ئالماشتۇرماقچىمۇ؟

en: Docum_ents with unsaved changes:
ug: تېخى ساقلانمىغان ھۆججەت بار(_E):

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Document Statistics
ug: پۈتۈك ستاتىستىكىسى

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Done.
ug: تامام.

en: E_ncodings shown in menu:
ug: تىزىملىكتە كودلاشنى كۆرسەت(_N):

en: Easy file access from the side panel
ug: يان تاختايدا ھۆججەتنى كۆرىدۇ

en: Edit Any_way
ug: خالىغانچە تەھرىرلەش(_W)

en: Edit text files
ug: تېكىست ھۆججەتلىرىنى تەھرىرلەش

en: Edit text in fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندا تەھرىرلەش

en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

en: Editor Font
ug: تەھرىرلىگۈچ خەت نۇسخىسى

en: Editor _font:
ug: تەھرىرلىگۈچ خەت نۇسخىسى(_F):

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
ug: Emacs، Kate ۋە Vim-style دىكى modelines ئىقتىدارىنى gedit تا ئىشلىتىدۇ.

en: Empty
ug: بوش

en: Enable Restore of Remote Locations
ug: يىراقتىكى ئورۇننى ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى ئىناۋەتلىك قىلىش

en: Enable Search Highlighting
ug: ئىزدەش يورۇق كۆرسىتىشنى قوزغىتىش

en: Enable Syntax Highlighting
ug: گرامماتىكا يورۇق كۆرسىتىشنى قوزغىتىش

en: Enable text _wrapping
ug: ئاپتوماتىك قۇر ئالماشتۇرۇشنى ئاكتىپلاش(_W)

en: Encoding:
ug: كودلاش:

en: Encodings shown in menu
ug: تىزىملىكتە كۆرسەتكەن كودلاش ئۇسۇللىرى

en: Ensure Trailing Newline
ug: يېڭى قۇر بىلەن كەلگەنلىكنى جەزملە

en: Error Color Text
ug: خاتالىقنىڭ رەڭگى

en: Error opening file %s
ug: %s ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error reverting file %s
ug: ھۆججەت %s ئەسلىگە كەلتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error saving file %s
ug: %s ساقلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ug: ئىختىيارى بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىپ ئۇنىڭ چىقىرىلمىسىنى يېڭى پۈتۈككە كىرگۈز

en: Execute external commands and shell scripts.
ug: سىرتقى بۇيرۇق ۋە Shell scripts نى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
ug: Python بۇيرۇقى(%s)نى ئىجرا قىلىۋاتقاندا ۋاقىت ئېشىپ كەتتى، بۇيرۇق توختىتىلدى.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
ug: Python بۇيرۇقى (%s) نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Exited
ug: چېكىندى

en: Export Snippets
ug: كود پارچىسى ئېكسپورت قىلىش

en: Export selected snippets
ug: تاللانغان پۇرۇچنى ئېكسپورت قىلىش

en: Export snippets
ug: پۇرۇچلارنى ئېكسپورت قىلىش

en: Export successfully completed
ug: ئېكسپورت قىلىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: External Tools
ug: سىرتقى قوراللار

en: External _Tools
ug: سىرتقى قوراللار(_T)

en: External tools
ug: سىرتقى قوراللار

en: File "%s" does not exist
ug: ھۆججەت «%s» مەۋجۇت ئەمەس

en: File "%s" is not a valid snippets archive
ug: ھۆججەت «%s» ئىناۋەتلىك پۇرۇچلار ئارخىپى ئەمەس

en: File "%s" is not a valid snippets file
ug: ھۆججەت «%s» ئىناۋەتلىك پۇرۇچلار ھۆججىتى ئەمەس

en: File Browser
ug: ھۆججەت كۆرگۈ

en: File Browser Filter Mode
ug: ھۆججەت كۆرگۈنىڭ سۈزگۈچ ھالىتى

en: File Browser Filter Pattern
ug: ھۆججەت كۆرگۈنىڭ سۈزگۈچىنىڭ ئەندىزىسى

en: File Browser Panel
ug: ھۆججەت كۆرگۈ تاختىيى

en: File Browser Root Directory
ug: ھۆججەت كۆرگۈچ غول مۇندەرىجىسى

en: File Browser Virtual Root Directory
ug: ھۆججەت كۆرگۈچ مەۋھۇم غول مۇندەرىجىسى

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

en: File Saving
ug: ھۆججەت ساقلاش

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: File: %s
ug: ھۆججەت:%s

en: Find
ug: ئىزدە

en: Find Ne_xt
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(_X)

en: Find Pre_vious
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_V)

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font & Colors
ug: خەت نۇسخىسى & رەڭگى

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
ug[0]: %d ئورۇننى تېپىپ ئالماشتۇردى

en: Found and replaced one occurrence
ug: بىر ئورۇننى تېپىپ ئالماشتۇردى

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Get statistical information on the current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ ستاتىستىكىسىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ

en: Global
ug: ئومۇمىي دائىرىلىك

en: Go to _Line...
ug: قۇرغا يۆتكەل(_L)…

en: Go to a specific line
ug: بەلگىلەنگەن قۇرغا بېرىش

en: Go to the next visited location
ug: كېيىنكى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Go to the previous visited location
ug: ئالدىنقى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Gzip compressed archive
ug: Gzip  دا پرېسلانغان ئارخىپ

en: He_aders and footers:
ug: بەت قېشى ۋە بەت ئاستى(_A):

en: Header Font for Printing
ug: باسقاندا بەت قېشى ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Hide panel
ug: تاختىنى يوشۇر

en: Highlight Current Line
ug: ھازىرقى قۇرنى يورۇتۇش

en: Highlight Matching Brackets
ug: ماس تىرناقلارنى يورۇت

en: Highlight current _line
ug: ھازىرقى قۇرنى يورۇت

en: Highlight matching _brackets
ug: ماس كەلگەن تىرناقنى يورۇت(_B)

en: Highlighting
ug: يورۇتۇۋاتىدۇ

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
ug: ماشىنا %s تېپىلمىدى. ۋاكالەتچى تەڭشىكى توغرىمۇ تەكشۈرۈپ قايتا سىناڭ.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: ماشىنا ئاتى ئىناۋەتسىز. كىرگۈزگىنىڭىزنى تەكشۈرۈپ قايتا سىناڭ.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
ug: ئەگەر TRUE قىلىنسا، تۇنجى قېتىم ئېچىلغان پۈتۈك بار مۇندەرىجىدىكى، ھۆججەت كۆرگۈ قىستۇرمىسى تېخى ئىشلىتىپ باقمىغان مۇندەرىجىنى كۆرسىتىدۇ(مۇنداقچە ئېيتقاندا، بۇ ئىقتىدارى پۈتۈكنى بۇيرۇق قۇرى ياكى Nautilus ئارقىلىق ئاچقاندا ئىشلىتىلىدۇ.)

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
ug: ھەر قېتىم ئىشلەتكۈچى فورماتنى كۆرسىتىپ بەرسە بولىدۇ. ياكى تاللانغان ياكى ئىختىيارى فورماتنى ئىشلەتسىمۇ بولىدۇ.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
ug: ئەگەر بۇ قىممەت 0 بولسا، پۈتۈكنى باسقاندا قۇر نومۇرى قوشۇلمايدۇ. بولمىسا قوشۇلۇپ بېسىلىدۇ.

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ug: true بولسا، سىرتقى قوراللار ئۈستەلئۈستى ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسى monospace بولسا شۇنى ئىشلىتىدۇ(ياكى شۇنىڭغا يېقىن كېلىدىغان فونتنى).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ug: ئەگەر راست (true) بولسا تېرمىنال ئۈستەلئۈستى بىلەن ئوخشاش خەت نۇسخا ئىشلىتىدۇ، ئەگەر شۇ خەت نۇسخىسى تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى بولسا (ئۇنداق بولمىسا ئۇنىڭغا ئەڭ يېقىن كېلىدىغان خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىدۇ)

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
ug: ئەگەر ساقلاۋەرسىڭىز بۇ ھۆججەتنى بۇزۇپ قويىسىز. ساقلاۋېرەمسىز؟

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ug: ئەگەر بىر تۈرنى ئۆچۈرسىڭىز، ئۇ مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ug: ساقلىمىسىڭىز، ئۆزگىرىشلەرنىڭ ھەممىسى مەڭگۈ يوقىلىدۇ

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
ug[0]: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز  %d سائەت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
ug[0]: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز  %ld مىنۇت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
ug[0]: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز  %ld سېكۇنت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ug[0]: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز بىر سائەت %d مىنۇت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ug: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز  بىر سائەت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ug[0]: ئەگەر ساقلىمىسىڭىز بىر مىنۇت %ld سېكۇنت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ug: ساقلىمىسىڭىز بىر مىنۇت بۇرۇن قىلغان ئۆزگەرتىش مەڭگۈ يوقايدۇ.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ug: ئەگەر ساقلانسا، سىرتتا ئۆزگەرتىلگەنلەرنىڭ ھەممىسى يوقايدۇ. ساقلاۋېرەمسىز؟

en: Ignore _All
ug: ھەممىگە پەرۋا قىلما(_A)

en: Import Snippets
ug: پۇرۇچلارنى ئىمپورت قىل

en: Import snippets
ug: پۇرۇچلارنى ئىمپورت قىلىش

en: Import successfully completed
ug: ئىمپورت قىلىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
ug: ئىمپورت قىلىنغان ھۆججەت «%s» ئىناۋەتلىك پۇرۇچلار ھۆججىتى ئەمەس

en: In_sert Date and Time...
ug: چېسلا بىلەن ۋاقىتنى قىستۇر(_S)...

en: Insert Date and Time
ug: چېسلا بىلەن ۋاقىتنى قىستۇرۇش

en: Insert Date/Time
ug: چېسلا/ۋاقىتنى قىستۇرۇش

en: Insert _spaces instead of tabs
ug: جەدۋەل بەلگىسىنىڭ ئورنىغا بوشلۇق كىرگۈزۈش(_S)

en: Insert at cursor position
ug: نۇربەلگە ئورنىغا قىستۇر

en: Insert current date and time at the cursor position
ug: نۆۋەتتىكى نۇربەلگىسى تۇرغان جايغا ۋاقىت بىلەن چېسىلا قىستۇرۇلىدۇ.

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ug: تېز سۈرەتتە كۆپ ئىشلىتىدىغان تېكىست بۆلەك قىستۇرۇش

en: Insert spaces
ug: بوشلۇق قىستۇرۇش

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ug: نۆۋەتتىكى نۇربەلگىسى تۇرغان جايغا ۋاقىت بىلەن چېسىلا قىستۇرۇلىدۇ.

en: Install Scheme
ug: ئورنىتىش لايىھىسى

en: Install scheme
ug: لايىھىنى ئورنات

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ug: ئاستىدا Python پروگراممىسىنى ئىجرا قىلىش كۆزنىكىنى ئاچىدۇ

en: Invert the case of selected text
ug: تېكىستنىڭ چوڭ-كىچىك يېزىلىشنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: L_ine Ending:
ug: قۇر ئاخىرى(_I)

en: Language
ug: تىل

en: Language:
ug: تىل:

en: Languages
ug: تىللار

en: Leave fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن ئايرىلىش

en: Line Number Font for Printing
ug: باسقاندا قۇر نومۇرى ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى

en: Line Numbers
ug: قۇر نومۇرى

en: Line Wrapping Mode
ug: ئاپتوماتىك قۇر قاتلاش ھالىتى

en: Line you want to move the cursor to
ug: سىز يۆتكەلمەكچى بولغان قۇر

en: Lines
ug: سىزىقلار

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ug: ئاكتىپ قىستۇرمىلارنى كۆرسىتىدۇ. ئۇنىڭدا ئاكتىپ قىستۇرمىلارنىڭ «ئورنى» بار. بېرىلگەن قىستۇرمىنىڭ «ئورنى» غا ئېرىشىش ئۈچۈن .gedit-plugin ھۆججىتىگە قاراڭ.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
ug: ھۆججەتنى ئېچىش/ساقلاش سۆزلەشكۈسىنىڭ «ھەرپ كودلاش» تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدىغان كودلاشلارنىڭ تىزىمى. بىلەلىگەن كودلاشلارلا ئىشلىتىلدى.

en: Loading %d file… | Loading %d files…
ug[0]: %d ھۆججەتنى يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Loading %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Loading %s from %s
ug: %2$s  دىن %1$s نى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Loading file '%s'…
ug: ھۆججەت «%s» نى يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Local files only
ug: يەرلىك ھۆججەتلا

en: Logs access and leave event for documents used with gedit
ug: زىيارەتنى خاتىرىلەپ، gedit تا ئىشلىتىلگەن پۈتۈكنىڭ ھادىسىلىرىنى خاتىرىلەيدۇ.

en: MIME Type:
ug: MIME تىپى:

en: Manage External Tools
ug: سىرتقى قورالنى باشقۇرۇش

en: Manage Snippets
ug: پۇرۇچلارنى باشقۇرۇش

en: Manage _External Tools...
ug: سىرتقى قوراللارنى باشقۇرۇش(_E)...

en: Manage _Snippets...
ug: پۇرۇچلارنى باشقۇر(_S)...

en: Manage snippets
ug: پۇرۇچلارنى باشقۇرىدۇ

en: Match Filename
ug: ھۆججەت ئاتىغا ماسلاش

en: Match _Entire Word Only
ug: پۈتۈن سۆزگە ماس كەلسۇن(_E)

en: Match _entire word only
ug: پۈتۈن سۆزگە ماسلاش(_E)

en: Maximum Number of Undo Actions
ug: يېنىۋېلىش مەشغۇلاتنىڭ ئەڭ يۇقىرى چېكى

en: Maximum Recent Files
ug: ئىزدىكى ھۆججەتلەرنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
ug: Gedit  تىكى يېنىۋېلىش ۋە يانغانغا پۇشايمان قىلىش مەشغۇلاتنىڭ ئەڭ چوڭ چېكىنى كۆرسىتىدۇ.«-1» ئىشلىتىلسە چېكى يوق بولىدۇ.

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
ug: Gedit  تىكى يېنىۋېلىش ۋە يانغانغا پۇشايمان قىلىش مەشغۇلاتنىڭ ئەڭ چوڭ چېكىنى كۆرسىتىدۇ.«-1» ئىشلىتىلسە چېكى يوق بولىدۇ. 2.12.0 نەشرىدىن باشلاپ ئىشلىتىلمىدى(تاشلىۋېتىلدى).

en: Misspelled word:
ug: ئىملاسى خاتا سوز:

en: Modelines
ug: ھالەت قۇرى

en: Move selected file or folder to trash
ug: تاللانغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجىنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدۇ

en: Move the current document to a new window
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى يېڭى كۆزنەككە يۆتكەيدۇ

en: N_ext Document
ug: ئالدىنقى پۈتۈك(_E)

en: Name:
ug: ئاتى:

en: New F_ile
ug: يېڭى ھۆججەت(_I)

en: New tool
ug: يېڭى قورال

en: Nex_t Tab Group
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ گۇرۇپپىسى(_T)

en: No misspelled words
ug: ئىملاسى خاتا سۆز يوق

en: No mount object for mounted volume: %s
ug: ئېگەرلەنگەن دىسكىدا ئېگەرلەنگەن نەڭ يوق:%s

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Notebook Show Tabs Mode
ug: خاتىرە دەپتەرنى بەتكۈچ ھالەتتە كۆرسىتىش

en: Nothing
ug: يوق

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
ug: ھۆججەت ئۆزگەرتىلگەندىن كېيىن ئاپتوماتىك ساقلاشقىچە بولغان ۋاقىت. «ئاپتوماتىك ساقلاش» ئوچۇق(on) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Open
ug: ئاچ

en: Open '%s'
ug: ‹%s› نى ئاچ

en: Open Files
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Open With Tree View
ug: دەرەخسىمان كۆرۈنمەدە ئېچىش

en: Open a New Document
ug: يېڭى پۈتۈك ئېچىش

en: Open a New Window
ug: يېڭى كۆزنەك ئېچىش

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئاچىدۇ

en: Open a recently used file
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ھۆججەتنى ئاچىدۇ

en: Open a terminal at the currently opened directory
ug: نۆۋەتتىكى ئاچقان مۇندەرىجىدە تېرمىنال ئېچىش

en: Open a terminal in the document location
ug: پۈتۈكنىڭ ئورنىدا تېرمىنالنى ئېچىش

en: Open files and block process until files are closed
ug: ھۆججەتنى ئېچىپ، ئۇنى يېپىپ بولغۇچە بولغان ئارىلىقتا چەكلەش مەشغۇلاتى قىلسۇن

en: Open selected file
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئاچىدۇ

en: Open terminal here
ug: بۇ يەردە تېرمىنالنى ئاچ

en: Open the gedit manual
ug: Gedit قوللانمىسى ئېچىش

en: Open the parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
ug: ھۆججەت كۆرگۈ قىستۇرمىسىنى يۈكلەيدىغان چاغدا، خەتكۈش كۆرۈنمىسىدە ئەمەس، دەرەخسىمان كۆرۈنمەدە ئاچىدۇ.

en: Opens the External Tools Manager
ug: سىرتقى قوراللارنى باشقۇرغۇچنى ئېچىش

en: P_revious Tab Group
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ گۇرۇپپىسى(_R)

en: Page %N of %Q
ug: %N -بەت، جەمئىي%Q بەت

en: Page %d of %d
ug: %d-بەت، جەمئىي %d بەت

en: Page Preview
ug: بەتنى ئالدىن كۆزەت

en: Page header
ug: بەت قېشى

en: Page total
ug: جەمئىي بەت

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Pick the editor font
ug: تەھرىرلىگۈچ خەت نۇسخىسىنى تاللاش

en: Plain Text
ug: ساپ تېكىست

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ug: سىز ھازىر بىر ئىككىلىك سىستېما ھۆججىتىنى ئاچماقچىمۇ

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: كىرگۈزگەن ئورۇن توغرىمۇ، تەكشۈرۈپ بېقىپ قايتا سىناڭ.

en: Please check your installation.
ug: ئورناتمىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Plugins
ug: قىستۇرما

en: Pr_eferences
ug: مايىللىق(_E)

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Preparing...
ug: تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Print Header
ug: بەت قېشىنى باس

en: Print Line Numbers
ug: قۇر نومۇرىنى باس

en: Print Previe_w
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆرسەت(_W)

en: Print Syntax Highlighting
ug: گرامماتىكىسىنى يورۇتۇشنى بېسىش

en: Print line nu_mbers
ug: قۇر نومۇرىنى بېسىش(_M)

en: Print page _headers
ug: بەت قېشىنى بېسىش(_H)

en: Print preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزىتىدۇ

en: Print synta_x highlighting
ug: گرامماتىكىلىق يورۇتۇشنى بېسىپ چىقار(_X)

en: Print the current page
ug: ھازىرقى بەتنى باسىدۇ

en: Printing Line Wrapping Mode
ug: باسقاندا قۇرنى قاتلاپ بېسىش

en: Prompt Type
ug: كۆرسەتمە تىپى

en: Python Console
ug: Python  كونترول سۇپىسى

en: Question
ug: سوئال

en: Quick Open
ug: تېز ئېچىش

en: Quick open
ug: تېز ئېچىش

en: Quickly open documents
ug: پۈتۈكنى تېز ئېچىش

en: Quickly open files
ug: ھۆججەتنى تېز ئېچىش

en: Quit the program
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: R_emove duplicates
ug: تەكرارلانغان مەزمۇننى ئۆچۈر(_E)

en: Re_fresh View
ug: كۆرۈنۈشنى يېڭىلا(_F)

en: Read-Only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدۇ

en: Redo the last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى تەكرارلايدۇ

en: Refresh the view
ug: كۆرۈنۈشنى يېڭىلايدۇ

en: Remote files only
ug: يىراقتىكى ھۆججەتلا

en: Remove Snippet
ug: پۇرۇچنى چىقىرىۋېتىش

en: Remove Tool
ug: قورال چىقىرىۋېتىش

en: Remove selected tool
ug: تاللانغان قورالنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Remove trailing spaces
ug: قۇر ئاخىرىدىكى بوشلۇقنى ئۆچۈرۈش

en: Remove useless trailing spaces in your file
ug: ھۆججەت تەركىبىدىكى ئاخىرقى كېرەكسىز بوشلۇقلارنى ئۆچۈر

en: Rename selected file or folder
ug: تاللانغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Replace All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: Replace _with:
ug: غا ئالماشتۇر(_W):

en: Replace current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى ئالماشتۇرۇش

en: Replace current selection
ug: نۆۋەتتىكى تاللانغان مەزمۇنىنى ئالماشتۇر

en: Restore Previous Cursor Position
ug: ئالدىنقى نۇربەلگە ئورنىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Revert Tool
ug: قورالنى ئەسلىگە ياندۇرۇش

en: Revert selected snippet
ug: تاللانغان پۇرۇچنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Revert to a saved version of the file
ug: ساقلانغان ھۆججەتكە ئەسلىگە قايتۇر

en: Revert tool
ug: قورالنى ئەسلىگە ياندۇرۇش

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
ug: ھۆججەت «%s» نىڭ ساقلىمىغان ئۆزگەرتىلىشىگە قايتۇرامسىز؟

en: Reverting %s
ug: ئەسلىگە كەلتۈر %s

en: Reverting %s from %s
ug: %2$s دىن %1$s نى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Reverting the document '%s'…
ug: پۈتۈك«%s»نى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ...

en: Right Margin Position
ug: ئوڭ بوشلۇق ئورنى

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

en: Run "make" in the document directory
ug: ئارخىپ مۇندەرىجىسىدە «make» نى ئىجرا قىلىڭ

en: Run command
ug: بۇيرۇق ئىجرا قىل

en: Run gedit in standalone mode
ug: gedit نى مۇستەقىل ھالەتتە ئىجرا قىل

en: Running tool:
ug: ئىجرا قىلىۋاتقان قورال:

en: S_ave Anyway
ug: ساقلاۋەر(_A)

en: S_elect the documents you want to save:
ug: ساقلىماقچى بولغان پۈتۈكنى تاللاڭ(_E):

en: S_hortcut key:
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكا(_H):

en: S_ort...
ug: تەرتىپلە(_O)...

en: S_tart at column:
ug: تەرتىپلەش ئىستوندىن باشلىنىدۇ(_T):

en: Save
ug: ساقلا

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save _As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: Save all open files
ug: بارلىق ئوچۇق ھۆججەتنى ساقلايدۇ

en: Save changes to document "%s" before closing?
ug: تاقاشتىن بۇرۇن پۈتۈك «%s» نى ساقلامسىز؟

en: Save the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ساقلا

en: Save the current file with a different name
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save the file as plain text?
ug: ھۆججەتنى ساپ تېكىست ھالىتىدە ساقلامدۇ؟

en: Save the file using compression?
ug: ھۆججەتنى پرېسلاپ ساقلىسۇنمۇ؟

en: Saving %s
ug: %s ساقلاۋاتىدۇ

en: Saving %s to %s
ug: %s نى %sغا ساقلا

en: Saving file '%s'…
ug: ‹%s› نى ساقلاۋاتىدۇ…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ug: ساقلاش سىستېما باشقۇرغۇچى تەرىپىدىن چەكلەنگەن.

en: Search _backwards
ug: ئارقىغا قاراپ ئىزدىسۇن(_B)

en: Search backwards for the same text
ug: ئوخشاش تېكىستنى كەينىگە(ھۆججەتنىڭ باش تەرىپىگە) قاراپ ئىزدەيدۇ

en: Search for and replace text
ug: تېكىستنى ئىزدەپ ئالماشتۇر

en: Search for text
ug: تېكىست ئىزدە

en: Search forwards for the same text
ug: ئوخشاش تېكىستنى ئالدىغا(ھۆججەتنىڭ ئايىغى تەرەپكە) قاراپ ئىزدەيدۇ

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ug: تىزىملىكتىن بىر ھەرپ كودىنى تاللاپ قايتا سىناڭ.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ug: تىزىملىكتىن باشقا ھەرپ كودىنى تاللاپ، قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Select the _language of the current document.
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ تىلىنى تاللا(_L).

en: Select the entire document
ug: پۈتۈن ھۆججەتنى تاللا

en: Selected Format
ug: تاللانغان فورمات

en: Selection
ug: تاللاش

en: Set Location to First Document
ug: ئورۇننى بىرىنچى ھۆججەتكە بەلگىلەش

en: Set _Language...
ug: تىل تەڭشەش(_L)...

en: Set language
ug: تىل تەڭشەش

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىدا تىزىپ كۆرسىتىلگەن ھۆججەتنى ئېچىشتا ئىشلىتىدىغان ھەرپ كودلىشىنى بەلگىلەش

en: Set the language of the current document
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنىڭ تىلىنى تەڭشەيدۇ

en: Set the root to the active document location
ug: پۈتۈكنى ساقلايدىغان غول يول قىلىپ بېكىتىدۇ

en: Set the size and position of the window (WIDTHxHEIGHT+X+Y)
ug: كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقى ۋە ئورنىنى بېكىتىش(WIDTHxHEIGHT+X+Y)

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
ug: يىراق مۇساپىلىك ئورۇننى ئەسلىگە كەلتۈرۈشكە رۇخسەت قىلىش قىلماسلىقنى تەڭشەش .

en: Shell Output
ug: Shell چىقىرىش

en: Shortcut _Key:
ug: تېزلەتمە(_K):

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ug: بۇ پۇرۇچنىڭ تېزلەتمە كۇنۇپكىسى ئاكتىپلاندى

en: Show _Binary
ug: ئىككىلىك سىستېمىنى كۆرسەت(_B)

en: Show _Hidden
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسەت(_H)

en: Show binary files
ug: ئىككىلىك ھۆججەتنى كۆرسىتىدۇ

en: Show hidden files and folders
ug: يوشۇرۇن ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى كۆرسىتىدۇ

en: Show multiple pages
ug: بىرقانچە بەتنى كۆرسىتىدۇ

en: Show or hide the bottom panel in the current window
ug: ھازىرقى كۆزنەكتە پەس تاختىنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

en: Show or hide the side panel in the current window
ug: ھازىرقى كۆزنەكتە يان تاختىنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

en: Show or hide the statusbar in the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكتە ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

en: Show or hide the toolbar in the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكتە قورال ئىستونىنى  كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

en: Show the application's help
ug: پروگراممىنىڭ ياردىمى كۆرسەت

en: Show the application's version
ug: پروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسەت

en: Show the next page
ug: كەنجى بەتنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the previous page
ug: ئالدىنقى بەتنى كۆرسەت

en: Side _Panel
ug: يان Panel(_P)

en: Side panel is Visible
ug: يان كۆزنەكچە كۆرۈنىدۇ

en: Single snippets file
ug: تاق snippets ھۆججىتى

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ug: Tab كۇنۇپكىسىنى چەككەندىن كېيىن بۇ پۇرۇچنىڭ تاق سۆزى ئاكتىپلىنىدۇ

en: Smart Home End
ug: ئەقىللىق Home/End

en: Snippets
ug: پۇرۇچلار

en: Snippets archive
ug: پۇرۇچلار ئارخىپى

en: Some invalid chars have been detected while saving %s
ug: %s نى ساقلاش جەريانىدا بەزى بىر ئىناۋەتسىز ھەرپلەرنى بايقىدى.

en: Sort
ug: تەرتىپلە

en: Sort the current document or selection
ug: نۆۋەتتىكى ئارخىپنى ياكى تاللانغان مەزمۇننى تەرتىپلە

en: Sorted list of encodings used by gedit for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
ug: ھۆججەتنىڭ كودلىنىشىنى ئاپتوماتىك پەرق قىلىشتا gedit ئىشلىتىدىغان كودلاشلارنىڭ تىزىمى.  "CURRENT" ھازىرقى يەرلىك كودلاشنى ئىپادىلەيدۇ. بىلەلىگەن كودلاشلارلا ئىشلىتىلدى.

en: Sorts a document or selected text.
ug: پۈتۈك ياكى تاللانغان تېكىستنى تەرتىپلەيدۇ.

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
ug: HOME ۋە END كۇنۇپكىسى بېسىلغاندا نۇربەلگىسى قانداق يۆتكىلىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. "disabled" ئىشلىتىلسە قۇرنىڭ بەشى ياكى ئايىغىغا يۆتكىلىدۇ. "after" ئىشلىتىلسە تۇنجى قېتىم قۇرنىڭ بەشى ياكى ئايىغىغا يۆتكىلىپ، ئۇنىڭدىن كېيىنكى بېسىلسا سۆزنىڭ بەشى ۋە ئايىغىغا يۆتكىلىدۇ. "before" ئىشلىتىلسە سۆزنىڭ بەشى ۋە سۆزنىڭ ئايىغىغا يۆتكىلىدۇ.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ug: ئۇزۇن قۇرلارنى بېسىپ چىقىرىدىغان چاغدا قانداق قاتلاشنى بەلگىلەيدۇ. "none" ئىشلىتىلسە قاتلىمايدۇ. "word" ئىشلىتىلسە سۆزنى ئاساس قىلىپ قاتلايدۇ. "char" ئىشلىتىلسە ھەرپنى بىرلىك قىلىپ قاتلايدۇ. دىققەت: چوڭ كىچىك يېزىلىشىغا قارايدىغان بولغاچقا، يازغاندا بەك دىققەت قىلىڭ.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ug: ئۇزۇن قۇرلارنى تەھرىرلىگەن چاغدا قانداق قاتلاشنى بەلگىلەيدۇ. "none" ئىشلىتىلسە قاتلىمايدۇ. "word" ئىشلىتىلسە سۆزنى ئاساس قىلىپ قاتلايدۇ. "char" ئىشلىتىلسە ھەرپنى بىرلىك قىلىپ قاتلايدۇ. دىققەت: چوڭ كىچىك يېزىلىشىغا قارايدىغان بولغاچقا، يازغاندا بەك دىققەت قىلىڭ.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ug: باسقاندا پۈتۈك گەۋدىسى ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ug: قۇر نومۇرىنى بېسىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى. «قۇر نومۇرى باس» تاللانمىسى 0 بولمىغاندا چاغدا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ug: بەت قېشىنى بېسىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى. «بەت قېشىنى باس» تاللانمىسى ئوچۇق(on) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ug: «ئىزلار» تارماق تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدىغان ھۆججەتلەرنىڭ ئەڭ يۇقىرى سانىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ug: جەدۋەل بەلگىسى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان بوشلۇق بەلگىسىنىڭ سانىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specifies the position of the right margin.
ug: ئوڭ تەرەپ بوشلۇقنىڭ ئورنىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ug: خاتىرە دەپتەر بەتكۈچلىرىنى قانداق ئەھۋالدا كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. "never" ئىشلىتىلسە، بەتكۈچلەر كۆرسىتىلمەيدۇ. "always" ئىشلىتىلسە بەتكۈچلەر ھەمىشە كۆرسىتىلىدۇ. "auto" ئىشلىتىلسە، بىردىن ئارتۇق بەتكۈچ بولغاندا ئاندىن كۆرسىتىدۇ. دىققەت: چوڭ كىچىك يېزىلىشىغا قارايدىغان بولغاچقا، يازغاندا بەك دىققەت قىلىڭ.

en: Spell Checker
ug: ئىملا تەكشۈرگۈچ

en: Status Bar is Visible
ug: ھالەت بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Stopped.
ug: توختىدى.

en: String you want to search for
ug: سىز ئىزدىمەكچى بولغان تېكىست

en: Style Scheme
ug: ئۇسلۇب لايىھىسى

en: Suggestions
ug: نامزاتلار

en: Switch to the next tab group
ug: كېيىنكى بەتكۈچ گۇرۇپپىسىغا ئالمىشىدۇ

en: Switch to the previous tab group
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ گۇرۇپپىسىغا ئالمىشىدۇ

en: Syntax Highlighting
ug: گرامماتىكىلىق يورۇتۇش

en: Tab Size
ug: جەدۋەل بەلگىسىنىڭ چوڭلۇقى

en: Tab Stops
ug: بەتكۈچ ھەرپى

en: Tab Width
ug: بەتكۈچ كەڭلىكى

en: Target directory "%s" does not exist
ug: نىشان مۇندەرىجە «%s»مەۋجۇت ئەمەس

en: Target directory "%s" is not a valid directory
ug: نىشان مۇندەرىجە «%s» ئىناۋەتلىك مۇندەرىجە ئەمەس

en: Text Editor
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈچ

en: Text Wrapping
ug: تېكىست قاتلاش

en: Text;Editor;
ug: Text;Editor;تېكىست;تەھرىرلىگۈچ;تەھرىرلىگۈ;

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
ug: تېكىستكە رەڭ بېرىشتە ئىشلىتىلىدىغان GtkSourceView ئۇسلۇب لايىھىسىنىڭ كىملىكى(ID).

en: The archive "%s" could not be created
ug: ئارخىپ «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى

en: The archive "%s" could not be extracted
ug: ئارخىپ «%s»نى پرېستىن  يېشەلمىدى

en: The command color text
ug: بۇيرۇق تېكىستنىڭ رەڭگى

en: The custom format used when inserting the date/time.
ug: چېسىلا/ۋاقىتنى قىستۇرغاندا ئىشلىتىلىدىغان ئىختىيارىي فورمات.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ug: سىز ھۆججەت ساقلىماقچى بولغان دىسكىدا ھۆججەتنىڭ ئۇزۇنلۇقىغا چەكلىمە باركەن. شۇڭا قىسقىراق ھۆججەتنى ساقلاڭ ياكى ھۆججەتنى بۇنداق چەكلىمە يوق دىسكىغا ساقلاڭ.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ug: سىز ھۆججەت ساقلىماقچى بولغان دىسكىدا ھۆججەت ئاتىنىڭ ئۇزۇنلۇقىغا چەكلىمە باركەن. شۇڭا قىسقىراق ئات ئىشلىتىڭ.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ug: پۈتۈك تەركىبىدىكى بىر ياكى بىرقانچە ھەرپنى ھازىرقى كودلاش ئۇسۇلىدا كودلىغىلى بولمايدۇ.

en: The document is empty.
ug: پۈتۈك قۇرۇق.

en: The error color text
ug: خاتالىق تېكىستىنىڭ رەڭگى

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ug: ھۆججەت «%s»نى ئەخلەتخانىغا يۆتكىيەلمىدى.

en: The file "%s" is read-only.
ug: ھۆججەت «%s» نى ئوقۇشقىلا بولىدۇ.

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
ug: ھۆججەت «%s» بۇرۇن ئادەتتىكى تېكىست شەكلىدە ساقلىنىپتىكەن، ئەمدى پرېسلىنىپ ساقلىنىدۇ.

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
ug: ھۆججەت «%s» بۇرۇن پرېسلاپ ساقلىنىپتىكەن، ھازىر تېكىست شەكلىدە پرېسلانماي ساقلاندى.

en: The file %s changed on disk.
ug: %s ھۆججەت دىسكىدا ئۆزگەرتىلدى.

en: The file %s has been modified since reading it.
ug: ھۆججەت %s ئالدىنقى قېتىم ئوقۇلغاندىن كېيىن ئۆزگەرتىلدى.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
ug: onload/tree_view نىڭ قىممىتى TRUE بولغان چاغدىكى، ھۆججەت كۆرگۈ قىستۇرمىسىنىڭ غول مۇندەرىجىسى.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
ug: onload/tree_view نىڭ قىممىتى TRUE بولغان چاغدىكى، ھۆججەت كۆرگۈ قىستۇرمىسىنىڭ غول مۇندەرىجىسى. بۇ مەۋھۇم غول مۇندەرىجە چوقۇم ئەمەلىي غول مۇندەرىجىنىڭ ئاستىدا بولسۇن.

en: The file is too big.
ug: ھۆججەت بەك چوڭ.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
ug: سىز ئاچقان ھۆججەت ئىناۋەتسىز ھەرپلەر بار ئىكەن. تەھرىرلەشنى داۋاملاشتۇرۇۋەرسىڭىز بۇ ھۆججەتنى بۇزۇپ قويۇشىڭىز مۇمكىن.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
ug: ھۆججەت كۆرگۈدە ئىشلىتىلىدىغان سۈزگۈچ ئەندىزىسى. بۇ filter_mode نىڭ ئۈستىدە ئىشلەيدۇ.

en: The following error occurred while exporting: %s
ug: ئېكسپورت قىلىۋاتقاندا تۆۋەندىكىدەك خاتالىق كۆرۈلدى:%s

en: The following error occurred while importing: %s
ug: ئىمپورت قىلىۋاتقاندا تۆۋەندىكىدەك خاتالىق كۆرۈلدى:%s

en: The following files could not be imported: %s
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتنى ئىمپورت قىلغىلى بولمىدى: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
ug: ھۆججەت تۇرۇۋاتقان ئورۇن ئېگەرلەنمىگەنلىكى ئۈچۈن زىيارەت قىلغىلى بولمىدى.

en: The location of the file cannot be mounted.
ug: ھۆججەتنىڭ ئورنىنى ئېگەرلىگىلى بولمىدى.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ug: يېڭى مۇندەرىجە سۈزۈۋېتىلدى. مۇندەرىجىنى كۆرۈنىدىغان قىلىش ئۈچۈن سۈزگۈچنى قايتا تەڭشەڭ

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ug: يېڭى ھۆججەت سۈزۈۋېتىلدى. ھۆججەتنى كۆرۈنىدىغان قىلىش ئۈچۈن سۈزگۈچنى قايتا تەڭشەڭ

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
ug: ئۇلانمىنىڭ سانى چەكلىك بولۇپ، بۇ چەك ئىچىدە ھۆججەتنى تاپقىلى بولمىدى.

en: The preview of a page in the document to be printed
ug: بېسىلىدىغان پۈتۈكنى ئالدىن كۆزىتىدۇ

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ug: ئاتى ئۆزگەرتىلگەن ھۆججەت سۈزۈۋېتىلدى. ئەگەر بۇ ھۆججەتنى كۆرۈنىدىغان قىلماقچى بولسىڭىز، سۈزگۈچنىڭ تەڭشىكىنى تەڭشەڭ.

en: The selected color scheme cannot be installed.
ug: تاللانغان رەڭ لايىھىسىنى قاچىلىغىلى بولمىدى.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىگىلى بولمىدى.

en: The selected format used when inserting the date/time.
ug: چېسىلا/ۋاقىتنى قىستۇرغاندا ئىشلىتىلىدىغان تاللانغان فورمات.

en: The total number of pages in the document
ug: پۈتۈكتىكى جەمئىي بەت سانى

en: There are no snippets selected to be exported
ug: ئېكسپورت قىلىدىغان پۇرۇچلار تاللانمىغان

en: There are unsaved documents
ug: ساقلانمىغان پۈتۈكلەر بار

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
ug[0]: يەنە %d پۈتۈك ئۆزگەرتىلىپ ساقلانمىغان،تاقاشتىن بۇرۇن ئۆزگەرتكەننى ساقلامسىز؟

en: There is a new version of gedit
ug: Gedit نىڭ يېڭى نەشرى بار

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
ug[0]: %d دانە بەتكۈچتە خاتالىق بار

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ug: ساقلاشقا يېتەرلىك بوشلۇق يوق، دىسكا بوشلۇقىنى بىكار قىلىپ قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: There was a problem opening the file %s.
ug: ھۆججەت%sنى ئاچقاندا مەسىلە كۆرۈلدى.

en: There was an error displaying the URI.
ug: URI نى كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error displaying the help.
ug: ياردەم ھۆججىتىنى كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: This accelerator is already bound to %s
ug: تېزلىتىش كۇنۇپكىسى ئاللىقاچان %s غا باغلانغان.

en: This file (%s) is already open in another gedit window.
ug: بۇ ھۆججەت (%s) باشقا Gedit كۆزنىكىدە ئېچىلغان.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
ug: بۇ «Tab» نىڭ trigger سىغا مۇۋاپىق ئەمەس. trigger غا مۇۋاپىق كېلىدىغانلىرى رەقەملەر ۋە ئىنگلىزچە ھەرپلەر(_، :، .) ياكى بىر تال بەلگە(رەقەم ياكى ئىنگلىزچە ھەرپ بولمىغان) قاتارلىقلاردۇر.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
ug: بۇ قىممەت ھۆججەت كۆرگۈدە قانداق ھۆججەتلەرنىڭ سۈزۈلىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. ئىناۋەتلىك قىممەتلەر:  يوق(سۈزمەيدۇ)، hide-hidden(يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى سۈزىدۇ) ۋە hide-binary (ئىككىلىك سىستېمىدىكى ھۆججەتلەرنى سۈزىدۇ).

en: Toolbar is Visible
ug: قورال بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Type a new accelerator
ug: يېڭى تېزلىتىش كۇنۇپكىسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ug: يېڭى تېزلىتىش كۇنۇپكىسىنى كىرگۈزۈڭ، ياكى  Backspace بېسىپ تازىلاڭ

en: Type a new shortcut
ug: يېڭى تېزلەتمە كىرگۈزۈڭ

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ug: يېڭى تېزلەتمە كىرگۈزۈڭ ياكى Backspace نى بېسىپ تازىلاڭ

en: Type to search...
ug: ئىزدەيدىغاننى كىرگۈزۈڭ…

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
ug: نەڭ «%s» نى ھۆججەت %s نىڭ ئىچىدىن تاپقىلى بولمىدى.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
ug: UI ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى. خاتالىق:%s

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
ug: يېنىۋېلىش مەشغۇلاتىنىڭ چېكى(تاشلىۋېتىلگەن)

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: Unexpected error: %s
ug: ئويلىشىلمىغان خاتالىق :%s

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Unicode (UTF-8)
ug: يۇنىكود (UTF-8)

en: Uninstall Scheme
ug: ئۆچۈرۈش لايىھىسى

en: Uninstall scheme
ug: لايىھىنى چىقىرىۋەت

en: Unix/Linux
ug: unix/linux

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unsaved Document %d
ug: ساقلانمىغان پۈتۈك %d

en: Untitled documents only
ug: نامسىز پۈتۈكلا

en: Up
ug: ئۈستى

en: Use %s highlight mode
ug: يورۇتۇش ھالىتى %s نى ئىشلەت

en: Use Default Font
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىش

en: Use Spaces
ug: بوش ئورۇن ئىشلىتىش

en: Use the _selected format
ug: تاللانغان فورماتنى ئىشلەت(_S)

en: User dictionary:
ug: ئىشلەتكۈچى لۇغىتى:

en: Version to Ignore
ug: پەرۋا قىلمايدىغان نەشرى

en: Version to ignore until a newer version is released.
ug: يېڭى نەشرى ئېلان قىلىنغۇچە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: View folder in file manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچتا قىسقۇچ كۆرىدۇ

en: Western
ug: غەربچە

en: When inserting date/time...
ug: چېسىلا/ۋاقىتنى قىستۇرغاندا...

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
ug: تەھرىرلەۋاتقان ھۆججەت ئۆزگەرتىلگەندە gedit مەلۇم ۋاقىتتا بىر قېرىم ئاپتوماتىك ساقلامدۇ يوق. بۇ ۋاقىت ئارىلىقىنى «ئاپتوماتىك ساقلاش ئارىلىقى» تاللانمىسىدا بەلگىلىيەلەيسىز.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
ug: gedit ساقلىغان ھۆججەتنى زاپاسلاپ قويامدۇ يوق. زاپاسلايدىغان ھۆججەتنىڭ كېڭەيتمە ئاتىنى «زاپاس ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتى» دېگەن تاللانما ئارقىلىق بەلگىلەشكە بولىدۇ.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
ug: Gedit تەھرىرلەش رايونىدا قۇر نومۇرىنى كۆرسىتەمدۇ.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
ug: Gedit تەھرىرلەش رايونىدا ئوڭ تەرەپ بوشلۇقنى كۆرسىتەمدۇ.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
ug: gedit ئاپتوماتىك تارتىشنى قوزغىتامدۇ.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
ug: Gedit گرامماتىكا يورۇتۇشنى قوزغىتامدۇ.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
ug: gedit ئىزدەلگەن سۆزنىڭ ھەممىسىنى يورۇتامدۇ.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
ug: Gedit ماس كەلگەن تىرناقنى يورۇتامدۇ.

en: Whether gedit should highlight the current line.
ug: Gedit نۆۋەتتىكى قۇرنى يورۇتامدۇ.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
ug: Gedit ھۆججەت باسقاندا ھۆججەت قېشىنىمۇ باسامدۇ.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ug: gedit جەدۋەل بەلگىسىنىڭ ئورنىغا بوشلۇق بەلگىسىنى كىرگۈزەمدۇ.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
ug: Gedit ھۆججەت باسقاندا گرامماتىكا يورۇتۇشنىمۇ باسامدۇ.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
ug: Gedit يېڭى ھۆججەت يۈكلىگەندە ئالدىنقى قېتىمقى نۇربەلگە ئورنىنى ئەسلىگە كەلتۈرەمدۇ

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
ug: مەيلى قانداق بولمىسۇن gedit دائىم ھۆججەتنىڭ يېڭى قۇر بىلەن ئاياغلاشقانلىقىنى جەزملىسۇن.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
ug: تەھرىرلەش كۆزنىكىنىڭ سول تەرىپىدە يان كۆزنەكچىنى كۆرسىتەمدۇ.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ug: تەھرىرلەش كۆزنىكىنىڭ ئاستىدا ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتەمدۇ.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ug: تەھرىرلەش كۆزنىكىدە قورال بالدىقىنى كۆرسىتەمدۇ.

en: Whether to use the system font
ug: سىستېما خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ug: تەھرىرلىگۈچتە سىستېمىنىڭ تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ ياكى gedit تا بەلگىلەنگەن خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ. ئەگەر بۇ تاللانما off بولسا، «تەھرىرلىگۈچ خەت نۇسخىسى» دا تاللانغان خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: Words
ug: سۆزلەر

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان ھۆججەتنى ساقلىماقچى بولۇۋاتىسىز. كىرگۈزگەننى تەكشۈرۈپ قايتا سىناڭ.

en: You can also choose another character encoding and try again.
ug: باشقا ھەرپ كودىنى تاللاپ ،قايتا سىناپ باقسىڭىز بولىدۇ.

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
ug: چۈشۈرۈش كۇنۇپكىسىنى بېسىپ gedit نىڭ ئەڭ يېڭى نەشرىنى چۈشۈرۈڭ، ياكى بۇ نەشرىگە پەرۋا قىلماي كېيىنكى يېڭى نەشرنى ساقلاڭ

en: You cannot undo a sort operation
ug: تەرتىپلەش مەشغۇلاتىدىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ug: سىزدە ھۆججەت ئاچىدىغان ئىمتىياز يوق.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: سىزنىڭ ساقلاش ئىمتىيازىڭىز يوق،كىرگۈزگەن ئورۇننىڭ توغرىلىقىنى تەكشۈرۈپ ، قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: You must be inside a word to run this command
ug: سۆزنىڭ ئىچىدە بولغاندا ئاندىن بۇ بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالايسىز

en: Zeitgeist dataprovider
ug: Zeitgeist سانلىق-مەلۇمات تەمىنلىگۈچى

en: Zoom 1:1
ug: 1:1قىسىش

en: Zoom the page in
ug: بەتنى كىچىكلەت

en: Zoom the page out
ug: بەتنى كىچىكلەت

en: Zoom to fit the whole page
ug: چوڭ كىچىكلىكنى پۈتۈن بەتكە ماسلاشتۇر

en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
ug: ['UTF-8'، 'CURRENT'، 'ISO-8859-15'، 'UTF-16']

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Applicability:
ug: ماس كېلىدىغان دائىرە(_A):

en: _Autosave files every
ug: ئاپتوماتىك ساقلا(_A)

en: _Body:
ug: بەدەن(_B):

en: _Bottom Panel
ug: پەس تاختا(_B)

en: _Check Spelling...
ug: ئىملا تەكشۈر(_C)…

en: _Clear Highlight
ug: يورۇتۇشنى تازىلا(_C)

en: _Close All
ug: ھەممىنى تاقا(_C)

en: _Close Preview
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى ياپ(_E)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Description
ug: چۈشەندۈرۈش(_D)

en: _Display line numbers
ug: قۇر نومۇرىنى كۆرسەت(_D)

en: _Document Statistics
ug: پۈتۈك ستاتىستىكىسى(_D)

en: _Documents
ug: پۈتۈكلەر(_D)

en: _Download
ug: چۈشۈر(_D)

en: _Drop targets:
ug: تاشلاش نىشانى(_D):

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Edit:
ug: تەھرىر(_E)

en: _Enable automatic indentation
ug: ئاپتوماتىك تارتىشنى قوزغات(_E)

en: _Encoding
ug: كودلاش(_E)

en: _Error color:
ug: خاتالىق رەڭگى(_E):

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Filter
ug: سۈزگۈچ(_F)

en: _Find...
ug: ئىزدە(_F)…

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Highlight Misspelled Words
ug: ئىملاسى خاتا سۆزنى يورۇت(_H)

en: _Highlight Mode
ug: يورۇتۇپ كۆرسىتىش ھالىتى(_H)

en: _Ignore
ug: پەرۋا قىلما(_I)

en: _Ignore All
ug: ھەممىگە پەرۋا قىلما(_A)

en: _Ignore Version
ug: نەشرىگە پەرۋا قىلما(_I)

en: _Ignore case
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىشىغا پەرۋا قىلما(_I)

en: _Input:
ug: كىرگۈزۈش (_I)

en: _Insert
ug: قىستۇر(_I)

en: _Invert Case
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىشنى ئالماشتۇرۇش(_I)

en: _Line numbers:
ug: قۇر نومۇرى(_L):

en: _Match Case
ug: چوڭ-كىچىك يېزىلىش پەرقلەندۈر(_M)

en: _Match case
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر(_M)

en: _More...
ug: تېخىمۇ كۆپ(_M)…

en: _Move to New Window
ug: يېڭى كۆزنەككە يۆتكەل(_M)

en: _Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(_M)

en: _New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ(_N)

en: _New Tab Group
ug: يېڭى بەتكۈچ گۇرۇپپىسى(_N)

en: _New Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_N)

en: _Next Location
ug: كېيىنكى ئورۇن

en: _Number every
ug: ھەر نەچچە قۇردا بىر قېتىم قۇر نومۇرىنى باسىدۇ(_N)

en: _Open terminal here
ug: بۇ يەردە تېرمىنالنى ئاچ(_O)

en: _Open...
ug: ئاچ(_O)…

en: _Output:
ug: چىقار(_O):

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Previous Document
ug: ئالدىنقى پۈتۈك(_P)

en: _Previous Location
ug: ئالدىنقى ئورۇن(_P)

en: _Print...
ug: باس(_P)…

en: _Prompt for a format
ug: فورماتنى ئەسكەرت(_P)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: _Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Replace...
ug: ئالماشتۇر(_R)...

en: _Restore Default Fonts
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىغا قايتۇرىدۇ(_R)

en: _Retry
ug: قايتا سىنا(_R)

en: _Reverse order
ug: تەتۈر تەرتىپلە(_R)

en: _Revert
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: _Save All
ug: ھەممىسىنى ساقلا(_S)

en: _Save As Plain Text
ug: ساپ تېكىست ھالىتىدە ساقلا(_S)

en: _Save Using Compression
ug: پرېسلاپ ساقلا(_S)

en: _Save:
ug: ساقلا(_S)

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: _Search for:
ug: ئىزدە(_S):

en: _Set root to active document
ug: پۈتۈكنىڭ غول يولى قىلىپ بېكىت(_S)

en: _Snippets:
ug: پۇرۇچلار(_S):

en: _Sort
ug: تەرتىپلە(_S)

en: _Spelling Suggestions...
ug: نامزاتلار...(_S)

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالداق(_S)

en: _Suggestions:
ug: نامزات(_S)

en: _Tab trigger:
ug: Tab قوزغاتقۇچ(_T):

en: _Tab width:
ug: بەتكۈچ كەڭلىكى(_T):

en: _Title Case
ug: سوز بەشىنى چوڭ ياز(_T)

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: _Tools
ug: قوراللار(_T)

en: _Tools:
ug: قوراللار(_T)

en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

en: _Use custom format
ug: ئىختىيارىي فورماتنى ئىشلەت(_U)

en: _Use the system fixed width font (%s)
ug: سىستېما تەك كەڭلىك خەت نۇسخىسى ئىشلىتىش(U_)(%s)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _View Folder
ug: قىسقۇچ كۆر(_V)

en: _Wrap Around
ug: باشتىن باشلاپ ئىزدە(_W)

en: _Wrap around
ug: ئايلاندۇرۇپ قەۋەتلە(_W)

en: _minutes
ug: مىنۇت(_M)

en: directory
ug: مۇندەرىجە

en: file
ug: ھۆججەت

en: gedit Preferences
ug: gedit مايىللىقى

en: gedit Text Editor
ug: gedit تېكىست تەھرىرلىگۈچ

en: gedit cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
ug: Gedit ھۆججەتنى تاپالمىدى.ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: gedit cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: gedit «%s» دېگەن ئورۇنغا يازالمىدى. كىرگۈزگەن ئورۇن توغرىمۇ تەكشۈرۈپ، قايتا سىناڭ.

en: gedit cannot handle %s locations.
ug: gedit %s نىڭ ئورنىنى بىرتەرەپ قىلالمىدى.

en: gedit cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ug: gedit بۇ ئورۇنغا يازالمىدى. كىرگۈزگەن ئورۇن توغرىمۇ تەكشۈرۈپ، قايتا سىناڭ.

en: gedit cannot handle this location.
ug: Gedit بۇ ئورنىنى بىرتەرەپ قىلالمىدى.

en: gedit could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
ug: gedit يېڭىسىنى ساقلاشتىن بۇرۇن كونىسىنى زاپاسلىيالمىدى. سىز بۇ ئاگاھلاندۇرۇشقا پىسەنت قىلماي ساقلاۋەرسىڭىز بولۇۋېرىدۇ. بىراق ساقلاش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلسە، كونىسىنىمۇ يوقىتىپ قويىسىز. ساقلاۋەرسۇنمۇ؟

en: gedit has not been able to detect the character encoding.
ug: gedit ھەرپ كودىنى تەكشۈرەلمىدى

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
ug: Gedit بولسا گىنوم ئۈستەلئۈستىدىكى كىچىك تىپتىكى تېكىست تەھرىرلىگۈچ

en: gedit opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
ug: بۇ ھۆججەتنىڭ ئۈلگىسىنى تەھرىرلىگىلى بولمايدىغان ھالەتتە ئاچتى. شۇنداقتىمۇ تەھرىرلەۋېرەمسىز؟

[ctx: language]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
ug: نامەلۇم (%s)

en: lines
ug: سىزىقلار

en: of
ug: نىڭ

en: word
ug: سۆز
